top of page
Search

Par Latvijas zirgu šķirni

Kādēļ “Mītavas zirgos” popularizējam Latvijas zirgus? 6 fakti.

1. Jo esam lepni par mūsu vērtību – Latvijas zirgu šķirni un vēlamies ar savu darbu pievērst uzmanību izzūdošam skaistumam. Latvijas zirgu šķirnes dzīvnieks ir iekļauts ciltsdarba programmā un ir saglabājams.


2. Šai šķirnei piemīt visas nepieciešamās īpašības, lai ar to varētu strādāt gan pieaugušie, gan bērni – tas ir nosvērts, labdabīgs un vērsts uz sadarbību ar cilvēku.


3. Zirgi ir harmoniski un cēli - Latvijas šķirnes zirgi ir liela auguma, ķēves vidēji pārsniedz 160 cm skausta augstumu, ērzeļi nereti ir 170 cm un vairāk skaustā. Tiem ir dūkana, bēra un ruda (sporta tipam arī sirma) krāsa.


4. Latvijas zirgu šķirnei ir divi tipi – braucamais un sporta tipa. Latvijā audzētie zirgi ir piemēroti klasiskajām jātnieku sporta disciplīnām, arī starptautiskā līmeņa sacensībām. Šie zirgi ir lieliski piemēroti arī jauniešu amatieru klases sportam kā nosvērti, talantīgi un labdabīgi zirgi.


5. Mūsu valsts nacionālais lepnums ir braucamā tipa zirgs, kas tiek izmantots pajūgu braukšanas sacensībām, bērnu apmācībā, kā arī izjādēm lauku tūrismā.


6. Mūsu ganāmpulkā ir elegantas uzbūves dūkanas krāsas Latvijas braucamā tipa ķēve Karolīna (t. Kingstons, m. Grandeja), kura iekļauta ciltsdarba programmā un sava nosvērtā un miermīlīgā rakstura dēļ ir viena no galvenajiem zirgiem, ar kuriem bērni mācās zirga kopšanu, jāšanas pamatus un zirga vadību. Karolīnai 2020.gadā dzimis kumeļš, ķēvīte Korinte, kas arī iekļaujams Latvijas ciltsdarba programmas turpināšanā.Video galvenajā lomā – Karolīna.

Bildēs - Karolīna un 2020.gadā valsts ciltsdarba programmā mākslīgās sēklošanas ceļā iegūtais kumeļš Korinte (no Saksijas Tīringenes zirgaudzētavas (mājaslapa) ērzeļa Capitano (video), pieļaujamais Latvijas braucamā tipa zirgu populācijas uzlabošanai).

Fakti par Latvijas zirgu šķirni sastādīti, izmantojot LŠZAA mājaslapā pieejamo informāciju un 2014. gada “Latvijas šķirnes braucamā tipa zirgu populācijas” katalogu. Vairāk par Latvijas šķirni: Latvijas pamatšķirne LSB Latvijas Zirgaudzētāju biedrība LŠZAA


Video: Rolands Rekke, Ghetto TV

Bildes: Reinis Brūvelis

488 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page