top of page
Search

Jāšanas nodarbības

Updated: Jan 10, 2020

Kam tās domātas un kas var jāt?


Jāšana ir veselīgs aktīvās atpūtas pavadīšanas veids. Bet tas ir arī ekstrēmais sporta veids. Līdz ar to ir jāņem vērā daži nosacījumi.


Vecums

Jāšana ir sporta veids, kam patiesībā nav vecuma ierobežojuma, līdzīgi kā peldēšanai.

Prasmīga trenera pavadībā var sēsties zirgā jau mazi bērniņi vai sirmā vecumā. Jāšanas terapija, zināma kā reitterapija, tiek ieteikta pat zīdaiņu vecumā, tiesa gan, vairāk pavadot laiku pie zirga un to glaudot, nekā tiešām mācoties jāt. Taču, ja ir vēlme nodarboties regulāri ar jāšanu, to var darīt tad, kad mazais jau var staigāt un šis nu ir tas sporta veids, kur nebūtu jāsasteidz. Bērniem līdz 12 gadiem ieteicams doties uz jāšanas treniņiem, taču nelikt lielu sportisko mērķi, jo iegurnis un mazā jātnieka skelets vēl nav attīstījies tā, lai spētu izturēt lielā sporta slodzi.


Ietekme uz cilvēka veselību


Jāšana uzlabo visa ķermeņa muskulatūru, nostiprina skeletu un uzlabo stāju. Tāpat zirgiem piemīt terapeitiska ietekme uz cilvēka psiholoģisko stāvokli un labsajūtu. Nedroši cilvēki kļūst pārliecinātāki, jo zirgs nekad nevērtē izskatu, lomu sabiedrībā vai to, cik daudz naudas pieder. Pie zirgiem cilvēks iemācās pacietību, konkrētību, savu vēlmju apzināšanos un atslābina prātu no citām domām. Jāšana un būšana pie zirgiem pieprasa 100% esamību "šeit un tagad". Viens mirklis neuzmanības var beigties ar kritienu. Lielajā sportā jāšana visbiežāk ir traumatiska tieši dēļ kritieniem un triecieniem pret muguru. Pirms izlemjat doties uz jāšanas nodarbībām, ieteicams konsultēties ar ārstu.


Treniņu norise


Jāšana notiek individuāli vai grupās, atkarībā no jātnieka prasmes līmeņa un trenera novērtējuma. Ja treneris sniedz akceptu, ir iespēja doties arī apvidus pastaigā pa mežu.

Sākotnējās nodarbībās tiek strādāts pie jātnieka līdzsvara, uzsēdes un ritma. Tālāk tiek trenēta izturība un jauni elementi. Treniņi tiek dažādoti, gan ar segliem, gan bez, mainot zirgus un treniņu saturu. Jo lielāka dažādība, jo prasmīgāks kļūst jātnieks.


Piesaki jāšanas nodarbību +371 28611961


Paldies, ka izlasīji šo rakstu, tiekamies zirgā!


107 views0 comments

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page